V této hře nenajdete klasické nakupování a prodávání karet.

Některé schopnosti a odměny vám ale umožňují vyměňovat si karty se spoluhráči nebo se jich přímo zbavit odhozením do krabice.

Čím ještě je hra zajímavá?

Spolupráce

Ve většině her se snažíte ostatní porazit. Heroes of Tenefyr jsou jednou z mála karetních her, ve kterých s ostatními spolupracujete.

Získávání karet

Hlavní způsob, kterým si budujete balíček, je boj s nepřáteli a získávání kořisti. Karty nepřátel se obracejí na stranu s kořistí.


Vyčerpání

Když vám dojdou karty v balíčku, jste vyčerpaní a nemůžete bojovat. Odhazovací hromádku mícháte, jen když vyjdete z jeskyně a odpočíváte.

Lízání karet a pokoušení štěstí

Odhazujte všechny karty z ruky a lízejte si nové tak často, jak chcete. Přiblížíte se tak ale k vyčerpání. Bude lepší lízat dál, nebo zahrát to, co už máte a spoléhat na spoluhráče?

Různé schopnosti


Každý hrdina má od začátku jinou schopnost, díky které je silnější nebo může lépe podporovat ostatní. Stejně tak můžou různí hrdinové různě využívat některé karty kořisti.

Moment překvapení

Každá partie je jiná. Díky náhodnému sestavení jeskyní se nikdy nesetkáte se stejnými nepřáteli ve stejném pořadí. Nikdy nevíte, co vás čeká při otočení další karty.