Hra Heroes of Tenefyr (i přes anglický název je kompletně v češtině) je určena pro 1 až 4 hráče od 14 let a herní partie trvá obvykle kolem hodiny.
Ve všech případech jde o to, abyste porazili samotnou hru.

Dohodnete se, kdo bude hrát za bojovnou barbarku, zlotřilou zlodějku, bujarého barda či kamarádského klerika.

A můžete začít.

ukázka volby jeskyně

1. Společně vyberte jeskyni, do které vyrazíte. Jeskyně mají úrovně od 1 do 5 a v každé jsou 4 náhodně vybraní nepřátelé.

2. Bojujte s prvním nepřítelem. Síla nepřítele závisí na počtu hráčů – ti musí spojit síly a nepřítele porazit. (Animace je v angličtině, ale hra je kompletně česky.)

3. Lízněte si 3 karty ze svého balíčku. Nelíbí se vám? Odhoďte je a lízněte si 3 nové. Tak často jak chcete (a jak vám balíček dovolí).

4. Zahrajte všechny karty. Využijte jejich zvláštní schopnosti a spojte síly s ostatními hráči. Společně nepřítele porazíte.

5. Poberete kořist. Po porážce nepřítele kartu obraťte a zařaďte ji na odhazovací hromádku hráče, který zasadil poslední ránu. Všichni jste teď o něco silnější a můžete do jeskyní vyšších úrovní.

Ve hře jde o spolupráci hráčů a tím pádem nehrozí nepříjemné pocity z toho, že jeden vyhraje a ostatní prohrají. Hrát tak můžou i děti už od nějakých 10 let.

Pozor, k získání 4 bonusů chybí už jen 2 stránky.

V čem je hra jiná?